• Termíny, kritériá a výsledky

• Termíny a kritériá do 5 - ročného bilingválneho štúdia

• Päťročný  vzdelávací program slovensko-talianskeho bilingválneho štúdia
            (Študijný odbor 7902 J 74 gymnázium – bilingválne štúdium)

Prihláška na stiahnutie

Kritériá prijímacieho konania do 1. ročníka päťročného bilingválneho štúdia

Bilingválna slovensko-talianska sekcia pripravuje žiakov v päťročnom vzdelávacom programe  na základe medzivládnej dohody medzi Slovenskou republikou a Talianskou republikou.
            Vyučovacími jazykmi sú slovenský jazyk a taliansky jazyk. V talianskom jazyku sa vyučujú od druhého ročníka predmety matematika, fyzika, chémia, biológia a geografia od tretieho ročníka.
            V druhom ročníku pribudne žiakom ako prvý cudzí jazyk – anglický jazyk.

Maturitná skúška z talianskeho jazyka a literatúry  sa vykonáva na úrovni C1 Spoločného európskeho referenčného rámca (o stupeň vyššej ako je úroveň B2 povinná na gymnáziách z cudzieho jazyka).
            Absolventi bilingválneho štúdia majú možnosť získať maturitu platnú v Taliansku a tiež odbornú štátnu jazykovú skúšku z Talianskeho jazyka  na úrovni C1.

Počet otváraných tried pre školský rok 2021/2022: 1 trieda (36 žiakov)

Overenie špeciálnych schopností, zručností alebo nadania v rámci prijímacej skúšky do prvého ročníka päťročného vzdelávacieho programu na školský rok 2021/2022 sa uskutoční (na základe rozhodnutia ministra školstva, vedy, výskumu a športu zo dňa 4. a 26. januára 2021):

a) v prvom termíne 5. mája 2021 a podľa potreby vzhľadom na počet uchádzačov aj 6. a 7. mája 2021,
            b) v druhom termíne 12. mája 2021 a podľa potreby vzhľadom na počet uchádzačov aj 13. a 14. mája 2021.

Prijímacia skúška je určená pre žiakov 8. a 9. ročníka ZŠ a pri žiadosti o prestup (resp. žiadosti o zmenu študijného odboru) žiakov tercie a kvarty 8 - ročného štúdia. Talentová prijímacia skúška pozostáva z testu zo všeobecných študijných predpokladov a z testu zo všeobecných jazykových schopností.

• Uchádzač alebo zákonný zástupca maloletého uchádzača podáva prihlášku riaditeľovi základnej školy, ktorú žiak navštevuje do 8. apríla 2021 na štúdium v odboroch vzdelávania, ktoré vyžadujú overenie špeciálnych schopností, zručností alebo nadania (slovensko-talianska bilingválna sekcia päťročné štúdium).
            • Riaditeľ základnej školy odošle prihlášku na strednú školu do 16. apríla 2021 na štúdium v odboroch vzdelávania, ktoré vyžadujú overenie špeciálnych schopností, zručností alebo nadania (slovensko-talianska bilingválna sekcia päťročné štúdium).

PRIEBEŽNE AKTUALIZOVANÉ INFORMÁCIE A DÁTUMY K PRIJÍMACÍM SKÚŠKAM
            PRE ŠKOLSKÝ ROK 2021/2022
            do 26. februára 2021 zverejnenie podmienok prijatia na štúdium
            do 8. apríla 2021 zákonný zástupca maloletého uchádzača alebo plnoletý žiak podáva prihlášku riaditeľovi základnej školy