• Programovanie hrou

• Úvodná informácia

•    Cieľom projektu „Programovanie hrou“ je zatraktívnenie výuky na našej škole a podnietenie rozvíjania kreativity študentov, pričom svoje nápady budú vedieť prakticky realizovať inovatívnym a zážitkovým spôsobom pomocou micro:bitov.

Táto myšlienka oslovila nielen učiteľov informatiky, ale aj Radu rodičov, a preto sme sa koncom októbra 2020 zapojili do grantovej výzvy pre základné a stredné školy ST Digitálna generácia 2020, ktorú ponúkol Nadačný fond Telekom pri Nadácii Pontis v spolupráci s projektom Enter.

Za pomoci Rodičovského združenia pri Gymnáziu na ulici L. Sáru a kolegov informatiky sme pripravili projekt a boli sme úspešní :) Podarilo sa nám získať podporu Nadačného fondu Telekom pri Nadácii Pontis v maximálnej výške 1 000 EUR. Zvyšné finančné prostriedky vo výške skoro 935 EUR vyčlenilo na podporu projektu Rodičovské združenie pri Gymnáziu na ulici L. Sáru. Vďaka týmto financiám sme koncom roka zakúpili všetky potrebné zariadenia a začiatkom tohto kalendárneho roka sa projekt úspešne rozbehol zatiaľ dištančou/online formou.

V šk. r. 2020/2021 sú do projektu zapojení študenti: Kvárt a Kvínt. V rámci hodín informatiky sme rozšírili naše portfólio a predstavili micro:bity aj študentom Septím, čiastočne Sextám, 2A a 3E.