• Rozšírenie Mikrobitov

• Úvodná informácia

•      V školskom roku 2021/2022 sme sa zapojili do projektu s názvom „Rozšírenie micro:bitov“. Našim cieľom je aby každý študent, na hodine Informatiky, mal k dispozícii svoj micro:bit a mohol s ním samostatne pracovať. Zároveň sme chceli podporiť používanie micro:bitov v medzipredmetových vzťahoch a v tvorivej krúžkovej činnosti.

Vďaka podpore a zastrešeniu od Rady rodičov sme sa koncom roka 2021 zapojili do grantu ktorý nám ponúkol Nadačný fond Telekom pri Nadácii Pontis vo výške 1000 Eur. Na podporu projektu boli vyčlenené finančné prostriedky vo výške takmer 300 EUR z Rodičovského združenia pri Gymnáziu na ulici L. Sáru. Zvyšok financií, vo výške 700 Eur, poskytla Nadácia Pontis. Vďaka takto získaným finančným prostriedkom sme zakúpili všetky potrebné zariadenia a úspešne sme rozbehli na našej škole tento projekt v rámci výuky informatiky aj krúžkovej činnosti.

Do projektu v školskom roku 2021/2022, počas vyučovania, sú zapojené kvarty a 3.E. V rámci krúžkovej činnosti sa zapojili študenti z prím, tercií, sext, septím a prvého ročníka zo štvorročného štúdia. Aj vďaka projektu sme sa zúčastnili rôznych súťaží a reprezentovali dobré meno nášho gymnázia.